Spoznaj.eu - Slovensko - Tipy na výlet
TOPlist

MAPA OBLASTI:

NÁŠ PARTNER:

Penzión Javorina

VYBERTE REGIÓN

Nízke Tatry Tatry Slovenský raj Pieniny Poloniny Vihorlat Zemplín Šariš Spiš Juh Horehronie, Podpoľanie Štiavnické a Kremnické vrchy Tríbeč a Vtáčnik Považský Inovec Biele Karpaty, Javorníky Malé Karpaty Podunajsko Záhorie Záhorie Kysuce Orava Malá Fatra Veľká Fatra Slovenská republika
online mapa

NAJNOVŠIE NA SPOZNAJ.EU

 • Náučný chodník Poráčska dolina

 • Náučným chodníkom Číčovské mŕtve rameno

 • Predné Solisko 2117 m n.m. zo Štrbského plesa

 • Náučný chodník Prielom Muráňa

 • Rozhľadňa na vrchu Dubová a Rajecký hrad

 • Hrebeňovka Veľkej Fatry (Ružomberok - Černová, Tlstá hora, Šiprúň, Smrekovica)

 • zobor

  Juráňová dolina

 • zobor

  Túra Nová Baňa - Žarnovica a vyhliadka Háj

 • Z Čertovice na chatu M.R.Štefánika a späť

 • Hrebeňovka Pohronského Inovca

 • Hrebeňovka Veľkej Fatry (Smrekovica, Rakytov, Ploská, Ostredok, Krížna)

 • Predná Magura 1 170 m n.m. z Partizánskej Ľupče

 • Výstup na Makytu 923 m n.m.

 • chopok

  Zádielska tiesňava a Turniansky hrad

 • chopok

  Výstup na Sivec 781 m n.m.

 • chopok

  Túra na Dumbier a Chopok

POTREBUJETE PORADIT?

Neviete kam, ako? Chcete sa dozvedieť viac o výletoch? Chcete sa poradiť pred cestou? Napíšte do diskusie, radi poradíme.

VYCHUTNAJTE SI PANORAMY

panoramy

PRIDAJTE SI NAS

KONTAKTUJTE NAS

V prípade návrhu na spoluprácu napíšte mail na admin@spoznaj.eu

NEFUNGUJE? CHYBA?

Našli ste neaktuálne informácie, chybu alebo neplatný odkaz? Napíšte nám na admin@spoznaj.eu

K Hlbockému vodopádu

ikona

Turistický chodník: Hlboké n. Váhom (324 m n.m.)(zelená zn.)--> Hlbocký vodopád (460 m n.m.) --> Hlboké n. Váhom (324 m n.m.) Celkový čas: 01:30

Chodník k vodopádu začína v obci Hlboké nad Váhom.

skaly

Rázcestník sa nachádza na odbočke z hlavnej cesty I/18. My sme si to však uľahčili a odviezli sa autom až na koniec dediny. Obrázok vyššie zachytáva pohľad z konca dediny do doliny, kde sa nachádza vodopád.

rázcestník

Po 10 minútach vchádzame do NPR Súľovské skaly. O ďalších 5 minút sme pri rázcestníku k Hlbockému vodopádu. Je jar a tak nám lemujú cestu koberce kvetov.

Ovce Súľov Hepatica nobilis. Prvosienky

Takýchto prvosienok Primula acaulis tam bolo nespočet.

hlbocký vodopád

No a tu ho máme - Hlbocký vodopád. Zaujímavosťou bolo, že Hlbocký potok, okolo ktorého sme šli sa úplne stratil a tak sme si mysleli, že z vodopádu nič nebude. Našťastie sa tak nestalo. Hlbocký potok vymodeloval zo Súľovských zlepencov malú tiesňavu s kaskádami a malými krútňavovými hrncami. Výška samotného vodopádu je 14 m.

Les

Na vodopád sa dalo vyliesť po skalách pomocou reťazí.

Vápeč výhľad

Po nafotení a zlezení sme sa vybrali späť k autu. Na ceste späť nás zaujala kalvária po pravej strane nad obcou (na mape kóta 448 m n.m.). Vyšli sme si teda na ňu a tam nás čakal nádherný kruhový výhľad na celú Bytčiansku a Hlbockú kotlinu a samozrejme na Súľovské vrchy. Video s výhľadom je nižšie.

mapa
odporúčanie

Odporúčanie a varovanie: Výlet k vodopádu je ideálnym tipom na popoludňajší výlet. Trasa je nenáročná a ak sa odveziete autom na koniec dediny, tak nezaberie viac ako 45 minút.

ikona

Prírodné rezervácie: Súľovské skaly (543,23 ha, Bytča,Žilina, 1973) Jediné väčšie skalné mesto na Slovensku. Zaujímavé tvary reliéfu v podobe skalných veží, ihiel, okien a brán oddelených hlbokými bezvodnými tiesňavami, roklinami a dolinami sú výsledkom pôsobenia vonkajších činiteľov (dážď, ľad, vietor - chemické a mechanické zvetrávanie) na veľmi tvárny a dobre opracovateľný materiál, akým sú zlepence, ktoré sa v prevažnej miere skaldajú z okrúhliakov, vápencov a dolomitov. K najkrajším útvarrom pôvabného bielosivého "stovežatého" skalného mesta patrí 13m vysoká Gotická brána, dvojcípy Roháč, Kamenný hríb, puklinová jaskyňa Šarkania diera a mnoho ďalšíchprírodných výtvorov s fantáziou podnecujúcimi názvami (Mária Terézia, Sova, Smrečok).Na vrchole Súľovských skál sa nachádzajú ruiny strážneho hradu.Zachovali sa tu lesné spoločenstvá s viacerými chránenými druhmi rastlín (ostrevka vápnomilná) a živočíchov (výr skalný, kavka obyčajná).

ikona

Použitá literatúra pri charakteristike chránených území: Lacika, J.: Chránené krajinné oblasti. 1.vyd. Bratislava : Dajama, 2009. 128 s. ISBN 978-80-89226-29-0