O výlete
Náročnosť: (nenáročná) |
Možnosť stravy:(nie) |
Voda:(nie) |
Doprava:individuálne |
Výlety v oblasti
MAPA OBLASTI:
VYBERTE REGIÓN
NAJNOVŠIE NA SPOZNAJ.EU
POTREBUJETE PORADIT?
Neviete kam, ako? Chcete sa dozvedieť viac o výletoch? Chcete sa poradiť pred cestou? Napíšte do diskusie, radi poradíme.
VYCHUTNAJTE SI PANORAMY
PRIDAJTE SI NAS
KONTAKTUJTE NAS
V prípade návrhu na spoluprácu napíšte mail na admin@spoznaj.eu
NEFUNGUJE? CHYBA?
Našli ste neaktuálne informácie, chybu alebo neplatný odkaz? Napíšte nám na admin@spoznaj.eu
Aktuálna snímka z webkamery:(holidayinfo.sk)
Na tento pre mňa spočiatku strastiplný výlet sme sa vybrali s nášho privátu v Tatranskej Lomnici, pekné ubytovanie sa tu dá zohnať celkom lacno, v našom prípade 8,30 eura / noc.(rok 2011) Na dobrú radu majiteľa privátu sme si šli kúpiť lístky na lanovku už deň vopred, nakoľko nie je nič nezvyčajné, ak si niekto zarezervuje aj 100 lístkov na Lomničák.
...tam hore sme mali ísť.
V lanovke na Skalnaté pleso.
Prestupná stanica pri Skalnatom plese a náš obor.
Ceny lístkov možno viacerých nepotešia, z Tatranskej Lomnice stál celý lístok ku skalnatému plesu 15 a zľavený 12 eur(rok 2011) za kabínkovú lanovku. Tu sme asi pol hodinky čakali na prestup, pretože je celkom dobré mať nejakú časovú rezervu na presun a prípadné pokochanie sa majestátnym končiarom. V spoločnosti poľských turistov sme nastúpili do kabínkovej lanovky a ja som začala podliehať panike. Naopak, čakalo nás príjemných 9 minút jazdy s krásnym výhľadom na zasneženú skalnatú nádheru. Lanovka zo Skalnatého plesa na Lomnický štít stála 24 eur, zľavnený lístok 20 eur, ale stálo to jednoznačne za to!!!!
Kabínková lanovka na Lomnický štít..
Na vrchole....ako v nebi!!!
Ondrííík.....
Vyhliadky na vrchole
50 minút na vrchole využívali turisti rôzne, niekto telefonoval domov, iní držali v ruke pohár sektu či dobrej kávy od DEDA (Dedo je názov najvyšie položenej kaviarne Slovensku), no väčšina ako aj my si obzerala nádherné tatranské štíty. Pohľad to bol neopísateľný, nakoľko vďaka peknému počasiu bola i viditeľnosť skvelá. Miest na obzeranie či fotografovanie tu bolo neúrekom , na niektoré sme museli dokonca čakať v rade, ale stálo zato počkať. Z vyhliadok sme mohli vidieť okrem iného hrebeň Nízkych Tatier, Malej Fatry, Oravské beskydy a Babiu horu, bližšie k nám napr. majestátny Kriváň, z Belianskych Tatier nemožno nespomenúť Ždiarsku vidlu, vrch Havran, Nový a Muráň. Jednoducho nádhera!!!
Symbol Slovákov...Kriváň.
Vpravo vzadu panor+áma Belianskych Tatier ....Ždiarska vidla, vrch Havran, Nový a Muráň (zprava doľava).
Traja odvážlivci vyliezli na Lomničák po vlastných....
Okrem kabínkovej lanovky je možné využiť aj iný spôsob, ako sa dostať na vrchol Lomnického štítu, na obrázku vidno troch mladých ľudí, ktorí si vyslúžili na vrchole potlesk za svoj výkon... a ešte aj ušetrili nejaké to euro!!!
stanica lanovky na vrchole...len lano a pod nami šutre a sneh.
Odporúčanie a varovanie : Lomnický Štít je určite miesto, ktoré stojí za pozornosť každého, nielen Slovákov, čo dokazovalo množstvo cudzincov na vrchole. Prekvapiť môže náhle zhoršenie počasia, nakoľko v tejto nadmorskej výške nie je ničím zriedkavým, podobne ako aj silný vietor alebo ostré slnko. Na všetko sa treba náležite pripraviť nič netreba podceňovať!!! Jednoznačne tento výlet bol veľkým zážitkom a chcem ho odporučiť každému milovníkovi Slovenska a slovenských hôr!
Národné prírodné rezervácie(rozloha, okres, rok vyhlásenia)
Skalnatá dolina (1069,05 ha, Poprad, 1991) Dolina, v masíve Lomníckeho štítu s prekrásnou panorámou (Kežmarský štít). Patrí medzi najmenšie tatranské doliny.Je dostupná dvoma lanovkami s Tatranskej Lomnice. Nachádzajú sa tu vzácne rastlinné druhy i živočíchy.
Použitá literatúra pri charakteristike chránených území: Použitá literatúra pri charakteristike chránených území: Lacika, J.: Národné parky. 1.vyd. Bratislava : Dajama, 2009. 128 s. ISBN 978-80-89226-27-6