Spoznaj.eu - Slovensko - Tipy na výlet
TOPlist

MAPA OBLASTI:

VYBERTE REGIÓN

Nízke Tatry Tatry Slovenský raj Pieniny Poloniny Vihorlat Zemplín Šariš Spiš Juh Horehronie, Podpoľanie Štiavnické a Kremnické vrchy Tríbeč a Vtáčnik Považský Inovec Biele Karpaty, Javorníky Malé Karpaty Podunajsko Záhorie Záhorie Kysuce Orava Malá Fatra Veľká Fatra Slovenská republika
online mapa

NAJNOVŠIE NA SPOZNAJ.EU

 • Náučný chodník Poráčska dolina

 • Náučným chodníkom Číčovské mŕtve rameno

 • Predné Solisko 2117 m n.m. zo Štrbského plesa

 • Náučný chodník Prielom Muráňa

 • Rozhľadňa na vrchu Dubová a Rajecký hrad

 • Hrebeňovka Veľkej Fatry (Ružomberok - Černová, Tlstá hora, Šiprúň, Smrekovica)

 • zobor

  Juráňová dolina

 • zobor

  Túra Nová Baňa - Žarnovica a vyhliadka Háj

 • Z Čertovice na chatu M.R.Štefánika a späť

 • Hrebeňovka Pohronského Inovca

 • Hrebeňovka Veľkej Fatry (Smrekovica, Rakytov, Ploská, Ostredok, Krížna)

 • Predná Magura 1 170 m n.m. z Partizánskej Ľupče

 • Výstup na Makytu 923 m n.m.

 • chopok

  Zádielska tiesňava a Turniansky hrad

 • chopok

  Výstup na Sivec 781 m n.m.

 • chopok

  Túra na Dumbier a Chopok

POTREBUJETE PORADIT?

Neviete kam, ako? Chcete sa dozvedieť viac o výletoch? Chcete sa poradiť pred cestou? Napíšte do diskusie, radi poradíme.

VYCHUTNAJTE SI PANORAMY

panoramy

PRIDAJTE SI NAS

KONTAKTUJTE NAS

V prípade návrhu na spoluprácu napíšte mail na admin@spoznaj.eu

NEFUNGUJE? CHYBA?

Našli ste neaktuálne informácie, chybu alebo neplatný odkaz? Napíšte nám na admin@spoznaj.eu

ZOO Bratislava

Bratislavská ZOO sa rozprestiera na celkovej ploche 96 ha, z čoho 35 ha tvorí expozičná časť. Nachádza sa v nej 157 zástupcov živočíšnej ríše zastúpených 656 exemplármi. K najvzácnejším druhom patria: adax núbijský, zubor európsky, nosorožec tuponosý, kulan turkménsky, hrošík libérijský, gibon zlatolíci, leopard cejlónsky, tamarín pinčí, maki myšovitý, útloň malý, pes hyenovitý, kôň Przewalského, koza skrutkorohá a mnohé ďalšie.

zoo bratislava

Zaujímavé expozície:Pavilóny šeliem pre levy juhoafrické, tigre (biela forma), jaguára amerického a leopardy cejlónske, ďalej pavilón primátov pre šimpanzy učenlivé a orangutany sumatrianske. Terárium a exotárium s expozíciou surikát, tropických opičiek, leňochodov, pásavcov a dvomi novými sladkovodnými akváriami Malawi a Tanganyika. Vybudované sú tiež výbehy nosorožcov, kengúr, zebier, žiráf, antilop a hrošíkov libérijských, či prírodné jazerá pre plameniakov a pelikánov.

zoo bratislava

Služby pre návštevníkov: V areáli ZOO Bratislava sa nachádzajú štyri bufety so stolovaním v prírodnom štýle , ZOO shop s pestrou paletou propagačného materiálu a suvenírov, rodiny s deťmi potešia dve detské ihriská a víkendové vozenie na poníkoch od 1. apríla do 31. októbra. 27. apríla 2008 boli slávnostne otvorené dva detské komplexy. Horný detský komplex neďaleko výbehu zebier pozostáva z niekoľkých pestrofarebných preliezok, lanovej preliezky, trampolíny, rodeo zvieratiek, detských elektrických autíčok a priestoru na kultúrne a zábavné podujatia. Detský komplex pri pavilóne šeliem pozostáva z detskej preliezky a menších prvkov pre malé deti (hojdačky na strunách), detského bagra, nafukovacej atrakcie a nového ZOO shopu. Detské komplexy sú určené na zábavu a hru všetkým vekovým kategóriám našich detských návštevníkov a aj dospelí návštevníci tu strávia príjemné chvíle odpočinku, nakoľko súčasťou komplexov sú aj odpočívadlá, stánky s občerstvením a nápojové automaty.

zoo bratislava

Prírastky v ZOO: V roku 2011 sa narodili v marci tri samičky bieleho tigra, v máji samček hrošíka libérijského. O dva mesiace neskôr odviezli samčeka pandy červenej, ktorý sa narodil v Belgicku. November bol v znamení prírastkov zebry Chapmannovej, návštevníkov poteší pohľad na samčeka a jeho nevlastnú sestričku. V decembri sa narodil posledný prírastok, samička žirafy Rotschildovej Salome.

dinopark

Dinopark: Návratom do minulosti je unikátna výprava do druhohôr, ktorú tvorí expozícia dinoparku na výmere 3 ha. V lesnom prostredí je umiestnených množstvo modelov dinosaurov ako Tyrannosaurus, Stegosaurus, Diplodocu a mnoho iných v životnej veľkosti, ktoré sú ozvučené a niektoré aj pohyblivé. Modely sú riadené vlastným počítačom a poháňané vzduchotechnikou. Celý komplex je synchronizovaný centrálnym počítačom. Scény a zákutia simulujú život v druhohorách a ich súčasťou je náučný chodník o vývoji života na Zemi.

Otváracie hodiny (ZOO)

ikona

1.4.-30.9. : 9.00 - 18.00

október a marec: 10.00 - 16.00 1.11.-28.2. : 10.00 - 15.00

Vstupné: leto/zima

ikona

dospelý - 4,5 /3,5 €

deti, študenti, dôchodcovia a držitelia preukazu ZŤP - 3 / 2,5 €